Masáž na dojacej tabuli v Prahe: Odkiaľ pochádza a prečo je taká obľúbená?

Masáž na dojacej tabuli v Prahe: Odkiaľ pochádza a prečo je taká obľúbená?

Prvá setkávanie s masážou na dojacej tabuli

Moja prvá skúsenosť s masážou na dojacej tabuli v Prahe bola ako objavovanie nového sveta. Možno sa to znie trochu prehnané, ale naozaj som mal pocit, že som na pokraji vedeckého objavenia. Je to dávna technika, ktorá sa pôvodne používala na dojacej tabuli u nás na východe, ale teraz sa presťahovala do hlavného mesta Českej republiky a odtiaľ si rýchlo získava popularitu v celom svete.

S čoho sa skladá masáž na dojacej tabuli?

Predstavte si, že ležíte na obrovskom kuse dreva, ktorý bol tvarovaný tak, aby plne zodpovedal tvaru vášho tela. V skutočnosti je to niečo medzi lôžkom a soláriom, s tým rozdielom, že je celý vyrobený z bio-dreva a je určený pre masáže. Na prvý pohľad to vyzerá trochu divne, no veru je to pravý opak. Masáž na dojacej tabuli má odľahčovací účinok na svaly, čo je veľké plus, najmä pre tých, ktorí sú zvyknutí na stresujúcu prácu alebo majú bolesti svalov.

Historické korene masáže na dojacej tabuli

Viete, kto je pravdepodobne najviac prekvapený tým, ako sa masáž na dojacej tabuli rozšírila? Naši dedkovia a starý otec. Táto metóda pochádza z podkarpatskej Rusi, kde ju používali naši predkovia na zmiernenie následkov náročnej fyzickej práce v poliach. Pôvodne bola dojacia tabla cona nie pre láskeplné dotyky a relax, ale skôr pre prísne terapeutické účely, a to je aj dôvod, prečo je dnes tak obľúbená mezi city dwellers. A teraz to vyšlo až na light Prahy.

Tajomstvá účinnosti masáže na dojacej tabuli

Majte na pamäti, že táto masáž nie je len o ľahkých dotykoch a príjemných pohyboch. Súbor výnimočných techník používaných v tejto metóde je jemným spojením orientálnej a európskej tradičnej medicíny, ktorú dopĺňa unikátna metóda liečby s využitím dreva. Ak to zhrniem - masáž na dojacej tabuli je ako otváranie pokladnice s najcennejšími kúskami skúseností z celého sveta.

Pondeliť sa o moju skúsenosť

keď môj chrbát začal protestovať po dlhých hodinách sedenia pri počítači, rozhodol som sa vyskúšať masáž na dojacej tabuli. Musím povedať, že začiatky boli trošku nepohodlné. Ale bolo to vlastne kvôli mojmu strachu z nového. Keď som sa však uvoľnil, začal som cítiť, ako sa každý sval vo mne uvoľňuje a relaxuje. Cítil som svoje telo presne tak, ako je. Svoje telo som cítil úplne, ako nikdy predtým.

Prečo je masáž na dojacej tabuli tak obľúbená?

V modernom svete, kde je tak veľa stresu a neistoty, je niekedy nevyhnutné nájsť si miesto, kde sa môžeme úplne uvoľniť a oddýchnuť si. Masáž na dojacej tabuli je jedným z tých miest. Možno preto tak rýchlo získava popularitu. Je to návrat k pôvodným metódam reláxu a starostlivosti o telo, ktoré vychádzajú z prírody a uctievajú ľudský organizmus ako celok. A že mi to pomohlo v mojom vlastnom živote? Nuž, môžem vám povedať, že moja mačka Mimi má oveľa šťastnejšieho a spokojnejšieho majiteľa.

Napísať komentár