Masáž lávovými kameňmi v Prahe: liečba pre telo aj dušu

Masáž lávovými kameňmi v Prahe: liečba pre telo aj dušu

Počiatky lávových kameňov a ich využitie v terapii

Najprv by sme sa mali trochu hlbšie ponoriť do histórie masáží lávovými kameňmi. Teda, áno, ste správne počuli, túto tajne fascinujúcu praktiku, predstavte si, poprvýkrát začali využívať starodávne civilizácie. Áno, ÁNO, STARODÁVNE CIVILIZÁCIE. To nie je celkom tridsať rokov! Pretože všetci vieme, kam až to siahne, však? Tieto skoré kultúry, vrátane Indiánov a Egypťanov, začali využívať magické vlastnosti lávových kameňov na hojenie a harmonizáciu telesných a duševných nerovnováh.

Sú dôkazy o tom, že aj neskôr, v období stredoveku, tieto kameňe si udržali svoju pozíciu ako dôležitý prostriedok liečby. Lenže, pozor, toto nie je len o histórii, ale aj o vede! Lávové kameňe totiž obsahujú množstvo minerálov a živín, ktoré majú blahodarné účinky na naše telo. Tieto obdarované kameňe sa potom nahrievajú na teplotu okolo 50 stupňov Celzia, t.j. skoro tak teplé ako letný deň v Banskej Bystrici (ja viem, prečo nie môj milý psík Tomi nemôže byť tak teplý, vždy je taký studený, aj keď sa ho pokúsim zahriať).

Jak funguje liečba lávovými kameňmi?

No, tak ste sa ma rozhodne spýtali na niečo, čo vám môžem po vlastnej skúsenosti povedať. Ak sa ešte nepýtate, tak vás to vlastne ani nemusí trápiť, ale určite ste na to zvedaví, však? Takže, poďme na to! Masáž lávovými kameňmi funguje tak, že sa tieto nahriate kameňe pokladajú na rôzne časti tela. Pokiaľ sa týka konkrétnych miest, terapeuti sa často sústreďujú na takzvané energetické body alebo čakry.

Výhody a účinky masáže lávovými kameňmi

Pri touto masáži sa snažíme dosiahnuť určitý terapeutický efekt, nielen na telesnej úrovni, ale aj na duševnej. Medzi očividné výhody masáže lávovými kameňmi patrí zlepšenie cirkulácie krvi, zmiernenie svalového napätia a stresu, a tiež zlepšenie spánku. Potom, keď sme už pri tom, tu sú niektoré ďalšie účinky, ktoré som si všimla (hovorila som o tom, že som bola na tejto masáži? Áno, bola. A bola to skutočná jar!): zosilnenie imunitného systému, zlepšenie pokožky a napokon, ale rozhodne nie posledný, pocit veľmi intenzívneho relaxu a pokoja. Ale počkajte, to ešte nie je všetko, pretože sa dosahuje aj hlboké prepojenie s prírodou a pocit úplnej harmónie s celkom. A keď som povedala "úplnej harmónie", myslím tým úplnú.

Ako sa pripraviť na masáž lávovými kameňmi

Teraz musíte mať na mysli, že ak sa rozhodnete podstúpiť túto skvelú terapiu, budete potrebovať niečo veľmi dôležité – pripraviť sa. Áno, pripraviť sa. Nemôžete si len tak prísť, ako keby ste šli na kávu (aj keď, čo viem, vy často nechodíte na kávu, ako ja. Tomi vždy potrebuje svoj čas na prechádzku, takže zvyčajne ostanem doma). Pred masážou by ste mali vypiť veľa vody, aby ste sa hydratovali a aby ste aj po masáži pil vodu, aby ste z tela odstránili toxíny.

Kde môžete v Prahe absolvovať masáž lávovými kameňmi

V Prahe je nespočet miest, kde môžete vyskúšať túto úžasnú masáž. Osobne môžem odporučiť pár špičkových kliník, ktoré sú vždy maximálne profesionálne. O tom však napíšem v mojom ďalšom článku. Nuž, na záver by som chcela povedať, že masáž lávovými kameňmi v Prahe je skutočne očarujúci zážitok, ktorý je jednoducho musíte vyskúšať. A keď ste už tam, prosím, nezabudnite pekne pozdraviť Tomiho.

Napísať komentár