Ako zvládnuť súkromný tanec, bez toho aby ste sa cítili nesvoji.

Ako zvládnuť súkromný tanec, bez toho aby ste sa cítili nesvoji.

Začíname s Prípravou

Ako vás uistiť, že to nebudete môcť pochopiť. Bez ohľadu na to, aký máte vlastný tanec, prvý krok je vždy rovnaký: Dobrá príprava. A v prípade súkromného tanca, tieto prípravy sa rozširujú oveľa ďalej, než len cvičenie tanečných krokov v tanečnej škole. Potrebujete sa naučiť, ako sa vôbec cítiť pohodlne pri tanci. Moje tipy na to, ako to dosiahnuť, sú nasledujúce:

Začnite tancovať v súkromí svojho domova. Vezmite si niečo pohodlné a skúste robiť niektoré tanečné pohyby, ktoré si nájdete na internete. V skutočnosti je to najlepšie, ak začnete s jednoduchými cvikmi a postupne prechádzate na ťažšie. Týmto spôsobom si môžete postupne vybudovať svoje sebavedomie na javisko, bez toho, aby ste sa cítili nesvoji.

Príbeh Strachu pred Tancovaním - Poznanie Strachu a Ako Ho Pporaziť

Môj vlastný tanečný príbeh sa začal, keď som sa pred niekoľkými rokmi rozhodol, že chcem vyskúšať niečo novo. Bol som zvedavý, teda prečo nie. Mal som však jednu obavu - strach z tancovania. To je strach, ktorý som musel prekonať pre svoje vlastné dobro.

Strach je niečo, čo vždy tvorilo veľkú časť môjho života. Ale niečo v tom tanci ma vždy lákalo. Možno bol tím, ako mi dovolil byť sám sebou, ako mi dovolil cítiť sa slobodne a uvoľnene. Rozhodol som sa teda, že sa budem učiť tancovať.

Ani som si neuvedomil, že to bola jedna z najlepších rozhodnutí, ktoré som kedy urobil. Nebola to cesta, ktorá by bola vždy jednoduchá, ale bolo to niečo, čo mi pomohlo rásť nielen ako tanečník, ale aj ako osoba.

Určite si ty a iba ty

Tancovanie je výraz seba samého, preto je dôležité, aby ste sa cítili pohodlne. Mať sebavedomie nie je len o tom, aký tanec robíte, ale aj o tom, akým spôsobom ho prezentujete. Určite je dôležité, aby ste sa cítili pohodlne v sebe samom, a ak to zahrňuje skúšanie nových štýlov, potom by ste mali vyskúšať tiež.

Napríklad, ak ste viac do tancov sovietskej éry a máte určitú nostalgiu, skúste povedať svoj príbeh prostredníctvom týchto tancov. Vytvorte si vlastné kroky a choreografiu a budete prekvapení, ako ľahko sa vaše telo prispôsobí.

Možno objavíte niečo úplne nové o sebe. A že je vo vás skrytý taneční talent, o ktorom ste doteraz nemali ani poňatie.

Relaxuj a užívaj si to

Pri tanci je najdôležitejšia zábava. Keď s niečím začínate a necítite sa v tom ešte úplne pohodlne, je nevyhnutné, aby ste si to užili a bavili sa. Stres a strach môžu byť veľkými prekážkami, kedykoľvek sa snažíte niečo nové. Preto je dobré vedieť, ako relaxovať.

Viete mi povedať, kto je najlepší tanečník vo svete? Nie, nie je to osoba s najlepšími tanečnými krokmi. Najlepší tanečník je ten, ktorý sa najviac baví. Tak to je, tak sa cítite najlepšie. A to je to, čo chcete dosiahnuť pri tanci - cítiť sa dobre, cítiť sa sebavedome a cítiť sa slobodne.

Takže, na záver...určite si ty a iba ty, relaxuj a užívaj si to. Tancovanie je o zábave a užití si vlastného tela. Nie je to o tom, aby ste boli perfektní. Je o tom, ako byť sebou a vychutnať si to. Tancujte ako nikto nesleduje. Majte zábavu a tanec príde sám.

Súkromný tanec: Kde začať

Ak tancujete pred inými ľuďmi, vždy je dobré vedieť, kde začať. Prvý tanec je vždy najťažší, ale počas práce na tanečných krokoch a zlepšovania koordinácie a sebavedomia zistíte, že to nebude taký veľký problém, ako ste si možno mysleli.

Počas môjho života som sa naučil veľa o tanci. A pre mňa je to vždy dobré začínať pomaly. Ak chcete urobiť nejaké tanečné pohyby, začnite pomaly a potom postupne zvyšujte svoju rýchlosť.

Nezabudnite, že tancovanie je o zábavu. Pre niekoho nie je cieľom byť perfektný, ale mať zábavu a cítiť sa dobre. Takže, začnite pomaly, pracujte na svojich tanečných krokoch a zlepšujte svoje sebavedomie. A keď budete pripravení, ukážte svoje tanečné kroky svetu.

Zbav sa svojich obáv a začni tancovať

Strach môže byť veľkým prekážkou, keď sa snažíte niečo nové, vrátane tancovania. Ale nemali by ste sa nechať tým odradiť. Keď som začínal tancovať, mal som tiež strach. Mal som strach, že budem vyzerať hlúpo alebo že nie som dostatočne dobrý. Ale spomenul som si, prečo som sa rozhodol tancovať v prvom rade. Bolo pre mňa dôležité, aby som sa necítil nesvoj. A tak som sa naučil, ako sa zbaviť svojich obáv a začať tancovať.

Pamätajte, že tancovanie je o zábave a cítite sa dobre, nie o dokonalosti. Takže, choďte na to a tanec! Tanec je skvelý spôsob, ako sa zbaviť stresu, uvoľniť sa a cítiť sa šťastne. A nikto nemôže tanec robiť lepšie ako vy.

Cvič, cvič a ešte raz cvič

Jednou z najdôležitejších vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste sa cítili sebavedome pri tanci, je veľa cvičiť. Ak cvičíte svoje tanečné pohyby, postupne sa budete cítiť sebavedomejšie. Cvičenie vám tiež umožní zlepšiť svoje tanečné schopnosti a zlepšiť svoje sebavedomie.

AKo moje obľúbené tanečné príslovie hovorí, "Tanec je poéziou pohybu." Myslím, že to je pravda. A čím viac cvičíte, tým lepšie budete v písaní tejto poézie.

Takže, strávte čas cvičením svojich tanečných pohybov, učte sa nové tanečné kroky a zdokonalujte svoje tanečné schopnosti. Čím viac budete cvičiť, tým lepší budete. A čím lepší budete, tým sebavedomejší sa budete cítiť.

Napísať komentár